Każdy administrator Linux musi pracować w oparciu o określony plan hostingowy, przypisany do serwera, którym aktualnie się zarządza. Często przy podpisywaniu umowy o świadczenie hostingu, oferenci nie informują o wszystkich kruczkach związanych z jej podpisaniem
Wielu usługodawców hostingowych podkreśla rolę zagranicznej lokalizacji serwerów, wchodzących w skład ich architektury. O ile w kontekście szybkości przesyłu danych może mieć to niewielkie znaczenie, o tyle zdanie się na wyłącznie zagraniczne serwery zmusza nas – w razie awarii – do korespondencji z osobą, która niekoniecznie musi znać ten sam język co my… W konsekwencji, znacznie wydłużamy czas usunięcia usterki.
Wielu właścicieli domen internetowych nie stać – przynajmniej na początku – na pomoc doświadczonych w tej dziedzinie osób. Nie łudźmy się – informatyk Linux sporo kosztuje. Dlatego na samym początku warto wybrać ofertę, zawierającą szereg dodatkowych pomoc merytorycznych, np. w postaci wygodnych samouczków, bądź kreatorów stron.
Przy wyborze oferty hostingowej duże znaczenie ma prognoza ruchu w jej obrębie. Na samym początku istnienia strony wykupienie dużego pakietu transferu danych wcale nie jest konieczne. Dlatego warto inwestować w rozwiązania elastyczne, które można dostosować do konkretnej sytuacji właściciela witryny.
Przy zakupie hostingu zwróćmy też uwagę na rozmiar oferowanego nam dysku sieciowego i dodatkowe usługi. Często to one mają decydujący wpływ na opłacalność oferty.
Informatyk Linux
2018-04-14
blog