Wybierając hosting, musimy zwrócić uwagę również na wartość uptime. Oznacza ona czas, jaki gwarantuje nam administrator Linux, działania serwera. Serwery – podobnie, jak inne urządzenie elektroniczne – mogą wraz z intensywną eksploatacją spontanicznie się psuć lub wyłączać. To właśnie od administratora serwera należy obowiązek zarówno jego właściwej konserwacji, jak i zabezpieczenie stabilności jego działania.
Klienci, którzy chcąc wejść na naszą witrynę napotkają na brak odpowiedzi serwera, mogą uznać, że nasza strona nie istnieje, a my „zwinęliśmy” biznes. Dla funkcjonującego przedsiębiorstwa jest to niezwykle niekorzystne. Wielu klientów nie zdaje sobie sprawy, że uptime zależy od usługodawcy hostingu, a nie samego właściciela strony, ale winą za brak dostępu do niej obciążają właśnie przedsiębiorstwo. Dlatego tak ważne jest, aby wybierając hosting zrobić dobre rozeznanie również w tym zakresie.
Informatyk Linux powie nam, jaki przestój jest możliwy w ciągu miesiąca. Zaleca się wybór hostingów, które oferują 99,5% uptime oraz wyżej. Oznacza to, że w ciągu 30 dni strona może być nieaktywna maksymalnie 90 minut.
Informatyk Linux
2017-12-20
blog